LBD taryba posėdžiavo Tauragėje

Š.m. lapkričio 27 d. Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narių išvažiuojamasis posėdis vyko Tauragėje. Maloniai sutikti Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus buvome pakviesti į Tauragės rajono savivaldybę, kur mūsų laukė susitikimas su meru Pranu Petrošiumi. Pokalbyje dalyvavo ir savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė.

LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė trumpai apžvelgė draugijos istoriją, veiklą ir ateities gaires. Daugiau nei valandą trukusiame pokalbyje buvo paliesta daugybė temų – kultūros darbuotojų darbo sąlygos, jų profesinis tobulėjimas, naujos darbo formos, šalies bibliotekų problemos, menkas finansavimas, valdžios nenoras gilintis ir spręsti problemas. Tarybos nariai buvo maloniai nustebinti mero P. Petrošiaus požiūriu, visiškai nebūdingu valdžios atstovams, į bibliotekas, kultūrą ir meną. Ne veltui Lietuvos kultūros centrų asociacijos veiklos 10-mečio proga pirmą kartą Lietuvoje teikiamuose „Auksinio Fenikso“ apdovanojimuose „Metų kultūros politiku“ buvo paskelbtas Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius.

Pasidžiaugus nuveiktais darbais, dėkodama už šiltą priėmimą Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė įteikė merui padėką už nuoširdžią paramą, dėmesį Tauragės krašto bibliotekininkams, pagarbą jų darbui ir knygai.

Toliau posėdis tęsėsi bibliotekoje – apžiūrėjome patalpas, bendravome su bibliotekos darbuotojais, išklausėme išsamų Lietuvos bibliotekininkų draugijos Tauragės skyriaus pirmininkės Daivos Kiniulienės pristatymą apie Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos LBD skyriaus veiklą, vykdomus projektus ir organizuojamus renginius. Tarėmės dėl kitų metų bibliotekų savaitės temos, ieškojome bendrų  idėjų ir naujovių, kurios padėtų bibliotekoms ir toliau būti visuomenės traukos centru ir kt.

Pabaigai apsilankėme vaikų literatūros skyriuje, neseniai grįžusiame į renovuotas patalpas, kur mūsų laukė staigmena – lėlių teatro „Batuotas katinas“ spektakliuko ištrauka.

Dėkojame Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolegoms už šiltą priėmimą ir linkime jiems neišsenkančios energijos, entuziazmo ir naujų idėjų.

Informaciją paruošė Sigutė Urbonavičienė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti