Įspūdžiai iš Tarptautinės jaunųjų bibliotekininkų akademijos

Rugpjūčio 27-30 d. Ventspilyje (Latvija) vyko Tarptautinė jaunųjų bibliotekininkų akademija (IYLA). Projektą organizavo Ukrainos Pasaulio bibliotekų programos atstovai remiami Bilo ir Melindos Gates’ų  fondo. Profesinius įgūdžius tobulinti buvo pakviesti atranką perėję dalyviai iš 7 šalių: Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Rumunijos, Bulgarijos ir Lietuvos.

Lietuvai šiame projekte atstovavo 9-ios jaunosios specialistės iš įvairių šalies bibliotekų: koordinatorė Tautvilė Baltakytė, Skirmantė Ivanauskaitė, Viktorija Kirijakaitė, Akvilina Niedvaraitė, Judita Matulevičienė, Asta Kupšytė, Dainora Narkūnienė, Solveiga Remeikaitė bei Kristina Bilinskaitė

Akademijos dalyviai galėjo pasirinktinai registruotis į norimas paskaitas bei praktinius užsiėmimus: bibliotekos reklaminių klipukų kūrimas, prezentacijų ruošimas, atstovavimo bibliotekoms pagrindai, projektų rašymas, modernios bibliotekos paslaugos, informacijos sklaida socialinių tinklų ir blog‘ų pagalba, visuomenės informavimo ir darbo su žiniasklaida pagrindai bei organizacinės kultūros formavimas bibliotekoje.

Viešnagės Latvijoje metu buvo aplankytos trys skirtingos bibliotekos: Ventspilio miesto biblioteka, kurioje vyko dauguma paskaitų, Parventos modernaus stiliaus biblioteka bei Kuldigos biblioteka, įsikūrusi tarpukario žydų sinagogos patalpose.

Paskutiniąją akademijos dieną dalyviai diskutavo apie ateities projektus ir įsipareigojo skleisti projekto metu įgytas žinias savo kolegoms bei įgyvendinti savo iniciatyvas.

Atsisveikinimo vakarėlis vyko Livonijos ordino pilyje ir akademija oficialiai pasibaigė skambant paskutiniams latviškos polkos akordams.

Informaciją paruošė Kristina Bilinskaitė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti