Knygų Kalėdos 2011

,,Knygų Kalėdos“ lyg šviesos spindulys pasklido po visą Lietuvą, pasiekdamas net tolimiausių Lietuvos miestų ir rajonų žmones, bibliotekas, telkdamas bendruomenes, kviesdamas dažniau atverti bibliotekų duris, primindamas, kokia svarbi žmogaus gyvenime yra knyga. Šiandien džiaugiamės, kad ,,Knygų Kalėdų‘‘ akcija buvo sėkminga. Gyventojai, verslininkai, kraštiečiai, rašytojai, įvairios organizacijos, leidyklos, ambasados bibliotekoms padovanojo apie 17 000 naujų knygų. Nuo 2 egzempliorių iki kelių šimtų ar net tūkstančių, tiek knygų gavo įvairios bibliotekos.  Vienos kaimo  bibliotekos fonde vidutiniškai yra 4000 knygų. Akcijos metu, per vieną mėnesį surinktas keturių kaimo bibliotekų knygų fondas. O dovanos keliauja į bibliotekas ir toliau.

Bibliotekos aktyviai, išradingai organizavo įvairius akcijai reklamuoti, knygai populiarinti skirtus renginius. Kūrybiškumu ir sėkmingais rezultatais išsiskyrė: Šilutės, Kupiškio, Lazdijų, Jurbarko, Biržų, Jonavos, Pakruojo, Ukmergės, Klaipėdos, Alytaus rajonų savivaldybių, Šiaulių apskrities P. Višinskio, Kauno apskrities, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos.

Šiaulių apskrities P.Višinskio viešosios bibliotekos jaunieji skaitytojai parašė Prezidentei laišką prašydami padėti bibliotekoms įsigyti naujų knygų. Kviesdama išpildyti vaikų svajonę skaityti naujas knygas, Prezidentė paskelbė akciją „Knygų Kalėdos”. Bibliotekos darbuotojos  iš 1500 knygų sudėliojo 2 metrų aukščio ,,eglutę“. ,,Pirmiausia buvo medis, po to iš jo atsirado knyga. Knygos vėl tapo medžiu…“- savo idėją pristatė bibliotekininkės. Prie šios ,,eglutės‘‘ vyko kiti akcijai skirti renginiai – ,,Kalėdinis paštas“- sveikinimai, linkėjimai bibliotekai ir kt.

Kauno apskrities viešoji biblioteka akcijoje startavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų viešųjų ryšių vyriausiojo specialisto, kapitono G.Deksnio dovana visoms Lietuvos viešosioms bibliotekoms – naujai išleista jo antroji knyga „Pasitikėjimo kultūros link: Lietuvos kariuomenės įvaizdžio formavimo galimybės“, o bibliotekos darbuotojai suorganizavo 3 kalėdinius gerumo koncertus, kurių dalyviai buvo kviečiami vietoj bilieto į renginį atsinešti ir dovanoti bibliotekai knygą. Iš įvairių rėmėjų, leidyklų bibliotekoje gauta net 3000 knygų, padovanotos dvi dienraščių metinės prenumeratos.

Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai kartu su uostamiesčio rašytojais ir  leidėjais keliavo po apskrities bibliotekas, susitiko su skaitytojais Skuodo, Kretingos, Klaipėdos rajonų kaimuose ir miesteliuose, bibliotekoms padovanojo 400 egz. knygų.

Įspūdingai akcijoje sudalyvavo kolegos šilutiškiai –  net 124 akcijos dalyviai bei rėmėjai ir 578 naujos knygos, kurių biblioteka neturėjo, papildė fondus. O kur dar originalūs, spalvingi renginiai, skirti knygai, akcijai populiarinti…

Šiandien džiaugiamės sėkminga akcija, kuri praturtino Lietuvos bibliotekas, atnešė šventę į daugelio skaitytojų širdis. Dalijimasis knygomis, gerumu, bendravimas, meniškas akcijos,,Knygų Kalėdos“ plakatas, logotipas sukūrė nekasdienę, šventišką nuotaiką, malonų bendrumo pojūtį.  Bibliotekų ir skaitytojų vardu nuoširdžiai dėkoju šalies Prezidentei už dėmesį knygai, bibliotekai bei  prasmingą, visus suvienijusią, daug gerų emocijų ir knygų padovanojusią akciją ,,Knygų Kalėdos‘‘.

LBD pirmininkė            Alina Jaskūnienė

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti