IFLA lydinčioji konferencija

 

 

 

 

 

Š. m. rugpjūčio 8-9 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyko Tarptautinės bibliotekininkų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) Viešųjų bibliotekų sekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) organizuota tarptautinė konferencija „Bibliotekos tinkluose: kuriančios, dalyvaujančios, bendradarbiaujančios“ (Libraries in Networks: Creating, Participating and Co-operating).

Konferencijos svečius ir dalyvius pasveikino Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė, IFLA Viešųjų bibliotekų sekcijos sekretorė Rebekka Pilppula, LR Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyresn. specialistė Ramunė Petuchovaitė, Klaipėdos miesto vicemeras Artūras Šulcas bei Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė.

Konferencijos metu buvo aptarti įvairūs bibliotekų bendradarbiavimo bei partnerystės su kitomis institucijomis klausimai, pasidalinta gerąja bibliotekų partnerystės su bendruomenėmis patirtimi, pristatytos inovatyvios ir kūrybiškai dirbančios bibliotekos.

Apie viešosioms bibliotekoms tenkančius iššūkius, sąlygojamus sparčiai besikeičiančių visuomenės poreikių,  nuolatinius pokyčius bibliotekose kalbėjo ir kaip rasti savo „nišą“, kaip naujomis sąlygomis bibliotekoms išlikti naudingomis savo bendruomenei diskutuoti kvietė pranešėjai iš Australijos, Rusijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Italijos. Konferencijos metu buvo perskaitytas 21 pranešimas.

Bendrus Lietuvos bibliotekų projektus pristatė ir partnerystės su įvairiomis institucijomis bei bendruomenėmis pavyzdžiais pasidalino Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Klaipėdos miesto savivaldybės ir Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos.

Informaciją paruošė Džeinara Kaunaitė

 

 

Pasidalinkite:

Norėdami komentuoti, turite būti prisijungę Prisijunti